Opublikowany w: 19 kwietnia, 2020 Opublikowany przez: admin Komentarzy: 0

Czy nabyć samochód podczas pandemii koronawirusa? - Airbrushlab.plRozprzestrzenianie się koronawirusa to duże niebezpieczeństwo dla zdrowia, ale także dla światowej gospodarki. W takich sytuacjach dużej niepewności podejmowanie decyzji ekonomicznych jest bardzo trudne. Jaki sposób finansowania zakupu auta jest w obecnej sytuacji bezpieczny dla portfela?

Działanie epidemii koronawirusa na gospodarkę

Kwarantanna bez wątpienia pomniejsza potencjał rozwojowy gospodarki, mimo to analitycy nie są zgodni co do prawdopodobnych następstw tej sytuacji. Polsce i Europie może grozić spowolnienie gospodarcze lub nawet recesja (spowolnienie trwające dwa miesiące). Znaczący kryzys ekonomiczny wcale nie musi nadejść, jeśli tylko życie gospodarcze szybko się wznowi po zakończeniu kwarantanny. W jaki sposób wpływa to na decyzję o zakupie samochodu?

Nowy samochód w kredycie

Fabrycznie nowy samochód prosto z salonu można kupić na kredyt. Taki rodzaj finansowania pozwala prowadzić bezpieczny i komfortowy pojazd nawet bez dużych pieniędzy. Umowy kredytowe są bardzo elastyczne, co sprawia, że istnieje duża dowolność jeśli chodzi o ustalanie wysokości comiesięcznych składek, a także trwania okresu zobowiązania. Umowy kredytowe te mogą zostać także powtórnie negocjowane, a sam kredyt można dodatkowo ubezpieczyć choćby od utraty przychodu, co zapewnia zabezpieczenie w obecnej sytuacji.

Leasing nowego samochodu

Leasingowanie nowego samochodu nie wiąże się z badaniem zdolności kredytowej, jak ma to miejsce przy występowaniu o kredyt na samochód. Leasing pojazdu to rozwiązanie korzystne finansowo, jednak w obliczu trwającego długi czas spowolnienia gospodarczego trzeba rozpatrzyć możliwość pogorszenia sytuacji finansowej. Od przeważanej większości umów dotyczących leasingu leasingobiorca może odstąpić, jednak nie jest to łatwe i generuje straty rozwiązującemu umowę.

Kupno samochodu używanego za gotówkę

Innym od dwóch powyższych sposobów finansowania kupna nowego samochodu jest kupno pojazdu z drugiej ręki za zaoszczędzone pieniądze. Używane samochody są dostępne w atrakcyjnych cenach, ale nie obowiązuje ich już opieka gwarancyjna zapewniana przez wytwórcę. Wybierając używany samochód za gotówkę należy uwzględnić wysokie koszty utrzymania takiego pojazdu, które nierzadko powodują, że lepiej opłacałoby się nabyć nowy samochód za gotówkę. Korzyścią tego wyboru jest natomiast ominięcie długoterminowych zobowiązań, co jest istotne w obliczu niepewności o przyszłość gospodarki.

Kupno używanego samochodu z Niemiec: http://airbrushlab.pl/zakup-auta-z-zachodu-misja-dla-profesjonalisty