Opublikowany w: 18 marca, 2020 Opublikowany przez: admin Komentarzy: 0

Epidemia covid-19 jako moment na domową pielęgnację włosów, skóry i paznokci - Airbrushlab.plPandemia to okres, w trakcie którego nie mamy szansy skorzystać z profesjonalnych usług kosmetycznych. Warto jednak potraktować ten czas również jako okazję do zregenerowania naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zmęczone różnego typu stylizacjami. Jak zatem zadbać o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja oznacza, że widzimy się tylko z najbliższymi z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie opuszczamy domu, nie musimy układać fryzury czy nakładać makijażu. To idealna okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę odpocząć i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z gotowych artykułów dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór całkowicie naturalnej kuracji produktami, które mamy zazwyczaj w swojej kuchni. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, wykorzystując do tego zwykłe oleje roślinne. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny efekt zapewni natomiast laminowanie, czyli potraktowanie fryzury mieszanką maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji najlepiej zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać skrupulatne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling wykonamy podczas masażu scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej nawilżyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy skomponować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli posiadamy lekki olej roślinny, na przykład olej konopny, możemy nakładać go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz spowolnienie procesów jej starzenia się.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy odpuścić sobie również manicure, a zamiast kolorowych lakierów wybrać gotowe odżywki. Jeśli nie mamy ich pod ręką, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częstsze mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko da się we znaki naszej skórze i paznokciom, dlatego ich regularne odżywianie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz ładnego wyglądu płytek.

W trakcie pandemii możemy zrozumieć, że wiele zabiegów upiększających jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Dobrze potraktować zatem ten okres jako okazję do wypróbowania na sobie wszystkich domowych sposobów naturalnego poprawiania urody.