Opublikowany w: 17 marca, 2020 Opublikowany przez: admin Komentarzy: 0

Wybór dyscypliny sportu dla dziecka – rodzice sugerują, dzieci wybierają - Airbrushlab.plDużo opiekunów zadaje sobie pytanie która dyscyplina sportowa byłaby najlepsza dla ich pociechy. Wybór odpowiedniej dyscypliny sportowej dla dzieci nie jest zadaniem prostym. Wiele razy matka czy ojciec postawieni są przed pytaniem, czy rodzaj aktywności sportu nie będzie szkodliwy dla ich dzieci. Ta sprawa musi być właściwie przemyślana. Należy też uwzględnić zainteresowania dziecka. Można rzecz jasna sugerować syna czy córkę do podjęcia wysiłku na rzecz pewnej dyscypliny sportowej, ale stosowanie przymusu nie jest na pewno wskazane. Syn czy córka musi z zamiłowaniem podjąć tę aktywność sportową. To priorytetowa sprawa, o której należy pamiętać.

Istotne pytania jakie zadają sobie rodzice

Jaka jest kondycja fizyczna mojego dziecka? Czy na tyle dobra, że mogę polecić mu profesjonalne treningi pod okiem trenera? Czy dana dyscyplina sportu nie zaszkodzi dla rozwoju dziecka? Czym kierować się przy wyborze sportowej aktywności dla syna, córki? Czy brać pod uwagę tylko zainteresowania dziecka, czy włączyć również inne motywy, np. rodzica opinia na temat odpowiedniej dyscypliny sportu? Czy inwestycja w określoną dyscyplinę sportową będzie przejściowa, czy też syn czy córka będą pragnęli rozwijać ją w perspektywie długookresowej? Takie i inne pytania trapią matkę czy ojca przed dokonaniem wyboru tej właściwej dyscypliny sportowej dla własnego dziecka.

Przegląd najbardziej popularnych dyscyplin sportowych właściwych dla dzieci

Jeżeli chodzi o sporty uprawiane zimą to bardzo dobre będzie narciarstwo, także łyżwy. Jeżeli dziecko lubią jeździć na snowboardzie, to nie można im tej formy aktywności fizycznej zabraniać. Zabranianie może być nieskuteczne.

Inne rodzaje aktywności sportowej, które można uprawiać w okresie letnim, to gra w piłkę nożną, ręczną, siatkową. Również treningi koszykówkę cieszą się wielką popularnością. Sporty grupowe mają tę korzyść, że uczą dziecko współpracy w grupie w osiąganiu wspólnego celu, jakim jest grupowe zwyciężanie.

W dziedzinie sportów indywidualnych syn czy córka może postawić na pływanie bieganie tenis Mogą to być różne inne dyscypliny sportowe, lekkoatletyczne, np. chód, czy wymagające większej siły.

Doskonałym rodzajem aktywności fizycznej na każdą okazję jest jazda na rowerze. Bez względu na to, czy dziecko trenuje jakąś dyscyplinę sportową może jeździć na rowerze zarówno w samo, jak i w grupie rówieśników oraz z matką, ojcem.